کرامات

کرامات ائمه

مرحوم علامه شيخ محمد باقر بيرجندي در كبريت الاحمر نقل كرده است: من هاتفي را در عالم خواب ديدم كه مي‏گفت: هر كس با اين عبارت به حضرت عباس عليه‏السلام متوسل شود حاجتش برآورده مي‏گردد: «عبدالله ابوالفضل دخيلك» اي عبد خدا، ابوالفضل! دست به دامن تو دراز كرده‏ام، پناهم بده.
من بارها با اين عبارت به حضرت عباس عليه‏السلام متوسل شده‏ام و به نتيجه رسيده‏ام و از جايي كه به گمانم هم خطور نمي‏كرد، مشكل من حل مي‏شد.
سپس مي‏گويد: از يكي از اساتيد شنيدم، مرد با ايماني در كربلا سكونت داشت. او انساني صالح و اهل خير بود و فرزندي صالح داشت كه سخت بيمار شد، او را پس از مدتي كه درمان نيافت به حرم حضرت عباس عليه‏السلام آورد و به آن حضرت متوسل شد تا شفاي پسرش را از درگاه خدا بطلبد. شب را در حرم به سر برد. صبح آن شب، يكي از دوستانش نزد او آمد و گفت: من امشب خوابي ديده‏ام و مي‏خواهم برايت تعريف كنم.
در عالم خواب ديدم كه حضرت عباس عليه‏السلام شفاي پسرت را از درگاه خداوند مي‏طلبيد، در اين هنگام فرشته‏اي از جانب رسول خدا صلي الله عليه و آله نزد عباس آمد و عرض كرد: رسول خدا مي‏فرمايد: درباره اين جوان شفاعت نكن؛ زيرا اجلش نزديك شده و مدت عمرش به سر رسيده است.
حضرت عباس عليه‏السلام به آن فرشته فرمود: سلام مرا به پيامبر صلي الله عليه و آله برسان و از قول من به ايشان بگو كه شفاي اين جوان را از درگاه خداوند طلب كند.
آن فرشته پيام حضرت عباس عليه‏السلام را به رسول خدا صلي الله عليه و آله ابلاغ كرد. رسول خدا صلي الله عليه و آله همان سخن اول را تكرار كرد و آن فرشته سخن پيامبر را به عرض حضرت عباس عليه‏السلام رسانيد. اين ابلاغ‏ها سه بار تكرار شد. در مرتبه چهارم فرشته آمد و پيام رسول خدا صلي الله عليه و آله را به حضرت عباس عليه‏السلام رسانيد و گفت: عمر اين جوان به سر آمده و از او شفاعت نكن. حضرت عباس عليه‏السلام متغير شد و با توجه معنوي به رسول خدا صلي الله عليه و آله، سلام كرد و عرض كرد: اي رسول خدا! آيا خداوند لقب باب‏الحوايج را به من نداده است؟
مردم مرا به اين لقب مي‏شناسند و به من متوسل مي‏شوند، اگر چنين نيست اين لقب را از من بگيريد.
رسول خدا در حالي كه خنده بر لب داشت به عباس فرمود: «ارجع اقر الله عينك فانت باب الحوايج، واشفع لمن شيت و هذا
الشباب المريض قد شفاه ببركتك» خداوند چشمت را روشن سازد. بازگرد كه تو باب‏الحوايج هستي و از هر كس خواستي شفاعت كن و خداوند اين جوان بيمار را به بركت وجود تو شفا داد.

منبع.کتاب کرامات حسینیه و عباسیه علیهما السلام   مرجع دریافت قالبها و ابزارهای مذهبی
By Ashoora.ir & Night Skin